Restauracja aleje3 mieści się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie. Zaprasza na dania klasyczne – przekąski, obiady, wykwintne kolacje i biznesowe brunche w otoczeniu dzieł sztuki.

Restauracja proponuje połączenie kultury, sztuki i kuchni wyrażone w każdym szczególe – od przyjaznej atmosfery, poprzez smaczne dania aż po designerskie, dopracowane w każdym szczególe wnętrza zaprojektowane przez studio InDesign. Każdy element wystroju restauracji jest wyważony a całość tworzy minimalistyczną układankę.
Tylko tu można zobaczyć rysunki naścienne z cyklu „Wszechbędące” wykonane w listopadzie 2012 roku przez Jana Dobkowskiego – jednego z najwybitniejszych polskich artystów – którego prace znajdują się we wszystkich muzeach narodowych w Polsce oraz w Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku. Jest to ostatnie dzieło z cyklu „Wszechbędące”, który artysta rozpoczął w 1969 roku. Dobkowski udowadnia, że sztuka jest wolna i niczym nieograniczona, może znajdować się wszędzie wychodząc z obrazu w realną przestrzeń.
– Zdecydowaliśmy się stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze, przy równoczesnym zachowaniu artystycznej atmosfery otoczenia. Myślę, że ten cel udało nam się zrealizować – mówią zgodnie prowadzący restaurację aleji3, Aleksandra Furmankiewicz i Norbert Kabaczyński.
W menu znajdziemy klasyczne dania kuchni wielu kultur, z wieloma polskimi akcentami (tatar podany z pieczonymi ziemniakami i mieszanymi liśćmi sałat, polędwica z dorsza na sałacie z rukoli, marchwi i rzodkiewki, mieszane liście sałat z dressingiem kozim na carpaccio z buraków, crème brûlée).
Restauracja aleje3, poza specjalnymi zestawami lunchowymi oraz daniami z karty, oferuje również organizację przyjęć prywatnych i biznesowych. Sąsiadujące z restauracją „Kino Muz” umożliwia wynajęcie od Muzeum Narodowego w Warszawie dodatkowej przestrzeni sali kinowej dla 182 widzów idealnej na potrzeby prezentacji czy wyświetlania filmów.
Nasza profesjonalna i kompleksowa obsługa w połączeniu z prestiżową lokalizacją, wyjątkową aranżacją sprawią, że organizowane u nas wydarzenia na długo pozostaną w pamięci.