Złoty Widelec dla aleje3

złoty widelec

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji akcji „Warszawa od kuchni” restauracja aleje3 zdobyła Złoty Widelec – nagrodę dla najlepszych warszawskich lokali gastronomicznych, mogących być wizytówką stolicy dla turystów.

Celem akcji, zorganizowanej przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców już po raz trzeci, w tym roku we współpracy z Klubem Integracji Europejskiej, było wskazanie miejsc, które wypada odwiedzić, aby naprawdę posmakować Warszawy. Swym patronatem akcję objęli zgodnie prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz i marszałek województwa Adam Struzik. W założeniach konkursu położono nacisk na promowanie specyficznej warszawskiej kuchni.

A oto uzasadnienie werdyktu:

Restauracja proponuje połączenie kultury, sztuki i kuchni wyrażone w każdym szczególe – od przyjaznej atmosfery, poprzez smaczne dania aż po designerskie, dopracowane w każdym szczególe wnętrza” – zdanie to znalazłam na stronie restauracji i mogę się pod nim w 100% podpisać. Piękny budynek muzeum, piękne i dopracowane wnętrze restauracji a w nim kuchnia na naprawdę znakomitym poziomie. Karta krótka, ale obfitująca w ciekawe pozycje. Delikatne pate z wątróbek z cytrynową galaretką i karmelizowaną czerwoną cebulą jest ucztą dla zmysłów. Krewetki na białym winie z kolendrą i czosnkiem, danie niby znane ale w tym przypadku zrobione iście mistrzowsko. Pokusiłabym się o stwierdzenie, jedne z lepszych krewetek w mieście. Sałąty pięknie podane, mini rzymskie w Ceasarze przemawiają do mnie z pewnością. Całkowicie straciłam głowę dla Tortellacci z borowikami i białym serem, wygląd i smak dania powala, brawa. Oczywiście musiałam spróbować także tatara. Nie zawiódł, siekany ręcznie, z przepiórczym żółtkiem, sałatą oraz opiekanymi ziemniaczkami. Desery utwierdziły mnie w przekonaniu o kulinarnym poziomie tego miejsca. Obsługa rzeczowa, znająca kartę, miła. Ceny biorąc pod uwagę jakość miejsca i jedzenia rozsądne.

Serdecznie dziękujemy.